Haber

Cumhurbaşkanlığı adaylarının TRT’deki son propaganda konuşmaları yayınlandı

Adayların yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi son propaganda konuşmaları TRT’de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ATA İttifakı Başkan Adayı Sinan Oganvaatlerini tek tek sıraladı.

“SEÇİM DEMOKRASİSİNİN EN GÜZEL İFADESİ”

Türkiye’nin gerçek demokratik ilk seçiminin ardından 14 Mayıs 1950’de milletin geleceğini belirleyeceğini ifade eden Erdoğan, seçimlerin demokrasinin en güzel tezahürü olduğunu vurguladı. Türkiye’nin yaşadığı vesayetlere, darbelere ve birçok sıkıntıya rağmen her seçimi bir demokrasi şöleni haline getirmeyi başarmış bir ülke olduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Yarın hep birlikte bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Taviz vermeyen bir toplum olarak hep birlikte bir demokrasi şöleni yaşayacağız. Milli iradenin üstünlüğü konusunda, sandıktan çıkacak sonucu herkesin kabul edeceğinden şüphemiz yoktur.

“Türkiye’NİN YÜZYILINI BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ”

İnanıyoruz ki yarın akşam milletimizin tercihi yine 5 yıllığına yürütmeyi bize, yasamayı da Cumhur İttifakı’na devretmek olacaktır. Milletimizle kurduğumuz gönül bağından gelen beyanatlar, yurdumuzun dört bir yanından yükselen sesler, meydanlardan bize bunu müjdeliyor. Bizim için oy Kazanmak, daha çok koşacağımız yeni bir çalışma ve hizmet döneminin başlangıcı demektir. İnşallah bundan sonraki süreçte de Cumhuriyetimizin birinci asrında kurduğumuz sağlam demokrasi ve kalkınma altyapısı üzerinde Türk Asrını 85 milyonla hep yukarılara taşıyacağız.

“KALBİMİZ DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞLERİMİZLE ATTI”

21 yılda çalışma ve hizmet siyaseti ile ülkemizi nerelere getirdiğimizin şahidisiniz. Üstelik yaşadığımız birçok felakete, küresel krize ve afete rağmen bu başarıları elde ettik. Can kaybı ve yol açtığı yıkımla tarihimizin en acı felaketi olan 6 Şubat depremi bunun son örneğidir. Hangi işle uğraşırsak uğraşalım kalplerimiz deprem bölgesindeki kardeşlerimizle birlikte onlar için atıyor.” depremin yaralarını sarar, vatanın ve milletin diğer meselelerini ihmal etmezler.

“GELİŞMİŞ ÜLKELERLE REKABET EDEN ALTYAPIMIZ VAR”

Türkiye’de barış ikliminin güçlenmesi ve ekonomik sorunların çözülmesi için kararlılıkla çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, Cumhuriyetin yeni yüzyılı için hazırlanan Türkiye Yüzyılı Vizyonunu siyasi, sosyal ve tüm boyutlarıyla her zaman geliştirdiklerini kaydetti. ekonomik yönler. Bu bağlamda temel altyapı eksikliklerini önemli ölçüde gidermiş bir ülke olduğuna inanarak milletin her ferdinin refahını artırmaya öncelik verdiklerini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: “Gerçekten eğitimde, sağlıkta. , ulaşım, enerji, sanayi, savunma, tarım, turizm, spor ve daha birçok alanda gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek alt yapıya sahibiz. üretimi ve istihdamı güçlendirecek bir yoldur.

“ÇALIŞAN GELİRLERİNDE YÜKSEK ARTIŞLAR YAPIYORUZ”

Türkiye, dünya ve bölge gerçekleri ışığında her alanda güçlü olmanın alternatifi olmadığı bilinciyle hareket ediyoruz. Savunma sanayii projelerini gerek bu amaçla gerekse sağladığı yüksek teknoloji tecrübesiyle ülkemizin en değerli güç çarpanlarından biri olarak görüyoruz. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar çalışanlarımızın gelirlerinde yüksek oranlı artışlar yapıyoruz. Son toplu iş sözleşmelerini ve düzenlemeleri de bu anlayışla Temmuz ayında yaptık. Dünyanın en kapsamlı sosyal yardım şemsiyesini oluşturarak hiçbir vatandaşımızın sahipsiz hissetmemesini sağladık.” Erdoğan, sosyal yardım politikalarını her bireyin yaşam seviyesini aşağıda bırakmayacak şekilde önümüzdeki dönemde yaygınlaştıracaklarını söyledi. belli bir sınır koyacaklarını ve doğalgaz ve petrol gelirlerinin bir kısmını bu amaçla kullanacaklarını söylediler.

“ENERJİ BAĞIMSIZLIĞIMIZA TAHKİM OLACAĞIZ”

“HUKUKİ SINIRIN DIŞINA BAKMADIK”

Toplumun direği olan aileyi korumak ve geleceğin teminatı olan gençlere sahip çıkmak için her türlü fedakarlıktan geri durmayacaklarının altını çizen Erdoğan, her liderin ve her partinin çeşitli uygulamalara hakkı olduğunu söyledi. siyaset yoluyla ülkeye ve millete hizmet etme ve seçimleri başarıyla kazanma stratejileri. İktidara geldikleri ve iktidarları süresince Türkiye’ye eser getirmek ve millete hizmet için çeşitli politikalar da uyguladıklarını belirten Erdoğan, “Gerektiğinde büyük riskler alarak yaptığımız her çalışmanın amacı, çözüm üretmek olmuştur. Ülkemizde yaşanan bir sorun ve milletimize ek bir kazanç sağlamak için. Bu meşru sınırın dışındadır. Biz hiçbir şey aramadık, hiçbir çaba sarfetmedik.” dedi.

“MİLLETİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDEN TÜM YAKLAŞIMLARI KABUL ETMİYORUZ”

“Bu çerçevede ne yazık ki son dönemde Türk siyasetinde istemediğimiz olaylar yaşanmaya başlandı” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir yandan terör örgütleriyle kapalı pazarlıklar yapıldığına dair yadsınamaz açıklamalar duyuyoruz. Bir yandan ülkemizdeki seçim sonuçları uluslararası basında çok sık yer alıyor.Niyetleri hatta temennileri okuyoruz.Bir yandan da ulusal birliğimizi, bütünlüğümüzü tehdit eden işbirliği emareleri alıyoruz. birlik, aile yapımız ve çocuklarımızın geleceği.Hiçbir siyasi hedef, hiçbir seçim stratejisi ülkenin böyle bir iklime sürüklenmesine bahane olamaz.Tehdit olarak gördüğümüz tüm bu yaklaşımları reddediyoruz.Marjinal fikirler , ideolojik keskinlikler, küçük gruplara özgü muhalefetler elbette demokratik yelpazenin zenginliği içinde takdir edilebilir ama Türkiye yönetimi vesilesiyle milletin geleceğini inşa etmeye talip olan merkezi siyasetin böyle bir lüksü yok. Dünyanın hiçbir yerinde milletler kendilerini bu tür sürüklenmelere sürükleyecek siyasi oluşumların önünü açamazlar. Türkiye 14 Mayıs seçimleri öncesinde böyle bir durumla karşı karşıyadır.

“SEÇİMLER TARİHİ ÖNEM TAŞIYOR”

Her zaman hayran kaldığımız engin öngörüsü, öngörüsü ve dirayetiyle milletimizin, rayından çıkma eğilimindeki siyasi yapıları yeniden Türkiye merkezli rotaya oturtacağına inanıyoruz. En güzeli de bu iş demokratik yöntemle, seçimle, sandıkla, milli iradenin üstünlüğü ilkesine göre yapılacak. Yarınki seçimler de bu açıdan tarihi değer taşıyor. Milletimize güveniyor, iradesine teslim oluyoruz.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

“TEK HEDEF İSTİHDAM OLARAK LİDER OLMAK”

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında, “Aziz milletim, tek amacım var. Onarıcı, yok edici, birleştirici, kucaklayıcı bir liderlik yapmak. Gelecek nesillere ortam hazırlamak. geleceğin cumhurbaşkanları ben bunun için varım millet ittifakı adayı seçildim şöhret peşinde değilim şahsi güç peşinde değilim ülkemizi tekrar rayına oturtacağım sonra emekli olacağım torunlarımla ilgilenmek

“ÖNCE EKONOMİYİ DÜZELTECEĞİZ”

Halkın gücünde önce ekonomiyi düzelteceğiz. Toplumu güçlendireceğiz. Devleti geri getireceğiz. Türk-Kürt, Sünni-Alevi, dindar-inançsız… Herkes insanca yaşamayı hak ediyor. İnsanlara yaşama sevincini geri vereceğiz. Mali ve demokratik istikrarı getireceğiz. Yatırım çekeceğiz. Enflasyonu düşüreceğiz. Halkımızın içine sürüklendiği bu yoksullaşmaya son vereceğiz. Kurumlarımızı akılla, bilimle, erdemle, liyakatle yöneteceğiz. Bütün depremzedelerle konuştum. Depremzedelerimizin evlerini, işyerlerini biz yapacağız. Bir kuruş almayacağız. Türkiye’de depreme dayanıklı, iklime dayanıklı şehirler inşa edeceğiz.

“KADIN EVİNİN SOSYAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Ev hanımlarına sosyal güvenlik sağlayacağız. Emeklilik hakkı vereceğiz. Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans göstereceğiz. Aile ek sigortası ile tüm sosyal yardımları tek çatı altında toplayacağız. Hiçbir ailenin geliri tabanın altında olmayacak. Bu baz mutlaka hanımın banka hesabına yatırılacaktır. Hanım dilerse onun adına altın hesabı açılır. Aile katkı sigortasından doğan bu hak, altın hesabına nakit yerine altın olarak yatırılacaktır. Böylece hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğalgazı kesilmeyecek. Hiçbir çocuk aç yatmayacak.

“BU SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Değerli halkım: Gençler, derslerine, arkadaşlarına ve hayallerine sahip çıkmaları gereken yaşta, ekonomik kriz ve geleceğin koşuşturması ile mücadele ediyor. Bu tarihi seçimde gençler önemli bir rol oynayacaktır. Değişimin gücü gençlerin elinde. Onlarla konuşurum. Bu sistemi değiştireceğiz. Adaleti getireceğiz. Düşünce özgürlüğünü sağlayacağız. Biz bu ekonomiyi düzelteceğiz ki hak ettikleri hayata kavuşsunlar. Yapacak çok işimiz var. Hep birlikte bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Gençlere ihtiyacımız var.

“İKİ Türkiye”

Devletin kaynaklarına gömülmüş çetelerin 20 yılda halkımızdan çaldığı para 418 milyar dolar. Büyük para. Bu para millet için kullanılsaydı Türkiye’de 400 binden fazla riskli bina dönüştürülebilirdi. Bu parayı çetelerden alacağım. Son nefesime kadar o parayı halkımıza geri vermek için çabalayacağım. O paralar milletin cebine girecek. Hak ettiğimiz hayatı inşa edeceğiz. Herkesin onurlu yaşam hakkını koruyacağız. Kaybettiğimiz sevinci yeniden kazanacağız. Değerli halkım, önümüzde tarihi bir seçim var. Yeter ki sandığa gittiğinizde bunu bir düşünün, önümüzde iki Türkiye var. Açgözlülerin, 3-5 maaş alanların, yandaşını kayıranların, haksızlıkların, halkı yoksulluğa sürükleyenlerin Türkiye’si mi? Yoksa aklın, demokrasinin, hak ve hukukun müreffeh Türkiye’si mi? Değişim sizin elinizde.

“BU GÜZEL ÜLKEYE BAHAR GELECEK”

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hak ettiğiniz Türkiye’yi inşa etmek sizin elinizde. Her vatandaşının onurlu ve onurlu bir şekilde çalışıp yaşayabileceği bir ülke. Hak ettiğimiz şey gelecektir. Hak ettiğimiz düzen, herkes için fırsatlar, refah ve iş üreten bir Türkiye’dir. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir ülke değil. Bu değişiklik yakındır. Emin olun bu güzel ülkeye bahar gelecek.”

“ÖNCE AFET BAKANLIĞI KURACAĞIZ”

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan , yaptığı konuşmada Türk siyasi hayatında dört ana taraftar olduğunu ve Türk milliyetçilerinin bugüne kadar adaysız kaldığını belirterek, “Türk milleti bize Türk milletini ve Türk milliyetçilerini temsil edecek bir adaya ihtiyaç olduğunu anlattı. Cumhurbaşkanlığı seçimi. ‘Milletimizi adaysız bırakmayacağız’ dedik ve birinci aday olduk. Başta aldığımız 111 bin 506 imzayla bugün dört cumhurbaşkanı adayından biri oldum.” söz konusu. Seçilmeleri halinde önceliklerinin Afet Bakanlığı kurmak olacağını ifade eden Oğan, “Ülkemizdeki tüm arama kurtarma birimleri, yardım ve uyum birimleri yangına müdahale edecek, uçak, helikopter, araç ve ateş hattını birbirine bağlayacağız. Afet Bakanlığı bünyesinde oluşturacağımız birimler aracılığıyla mültecilerin ülkelerine dönüşleri yapılacak. Afetler olduğunda bu bakanlık gerekli finansman dahil her şeye hazır olacak” dedi. . dedi.

“İNTERNETİ ÜCRETSİZ KULLANACAĞIZ”

Afet Bakanlığı’nı ileri teknolojilerle uyumlu hale getireceklerini söyleyen Ogan, ormanlara ısıya duyarlı sensörler yerleştireceklerini ve yangın öncesi sıcaklık artışını algılayan sensör sayesinde kısa sürede müdahale edeceklerini söyledi. Güç teşvikleriyle kripto para madenciliğinin Türkiye’de yaygınlaştırılacağını söyleyen Oğan, gençlerin endişelerini gidereceklerini belirtti. Dijital çağa uyum sağlamanın önemine vurgu yapan Ogan, şöyle devam etti: “70 yaş üstü liderlerle bu vizyona ulaşamayız. Ancak teknolojiyi yeterince kullanan ve Türkiye’nin geleceği ile ilgili teknolojik gruplarda beyin fırtınası kümelerinde yer alan Sinan Ogan, , yapabilir.Bu kapsamda öncelikle Türkiye genelinde internet kullanımını ücretsiz hale getireceğiz.Özellikle genç beyinlerin bilgiye kolay ulaşmasını sağlayacak tedbirler alacağız.Teknolojiye erişimlerini kolaylaştırmak için, 18 yaşını dolduran her gence tablet, bilgisayar, cep telefonu ve benzeri cihazları almalarını sağlayacak teknoloji kuponu vereceğiz.”

“KYK BORCUNU SİLECEĞİZ”

İyi bir iş ve maaş teklif edeceklerini ifade eden Oğan, tatilin lüks olmadığı bir Türkiye sunacaklarını söyledi. Gençlere güçlü sosyal sermayelerini kullanabilecekleri, liyakatin ön planda olduğu bir Türkiye sözü verdiklerini kaydeden Ogan, “Bu kapsamda gençlerin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na olan tüm borçlarını sileceğiz. Yurt sorunu. Gençlerimizin sorunu kalıcı olarak çözülecek.Her üniversiteye öğrenci yurdu yaptırmasını zorunlu hale getireceğiz.Yıl içinde tüm bu yurt sorununu çözmek zorunda.Ayrıca isteyen öğrencilere aylık en az 500 lira kira yardımı yapacağız. şu an için yurtlarda yer bulamıyoruz.Gençlerimizin dünyayı tanıması ve hayatın tadını çıkarması için her üniversitelinin yurt dışına gitmesini sağlayacak maddi destek imkanları sağlayacağız.” söz konusu.

“GERÇEK SAYILARI TÜİK AÇIKLAYACAK”

Ogan, “İşim Projesi” ile gençlere 2 yıl vadeli 75 bin liralık düşük faizli kredi sağlanacağını, maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencilerine de ücretsiz gidiş-dönüş otobüs bileti sağlanacağını söyledi. Memleketler yılda iki kez. Merkez Bankası’nın piyasa çerçevesinde tam bağımsız olarak görevini yerine getireceğini kaydeden Oğan, şöyle devam etti: “TÜİK gibi kurumlar gerçek rakamları açıklayacak. Son verilere göre Türkiye’de açlık sınırı 10 bin civarında, yoksulluk sınırı 10 bin civarında. Hat 33 bin lira civarında Bugün asgari ücret açlık sınırının altında 8 bin 500 lira İnsanımız karnını doyuramaz, insanımız sadece yemek yiyebilir.Sosyal ve ekonomik dengeyi tekrar yaşanır bir düzeye getireceğiz. Asgari ücreti ve halkımızın alım gücünü artırarak.Bu kapsamda asgari ücreti 30 bin liraya çıkaracağız.Yoksulluk sınırını nasıl rakam vereceksiniz diye soruyorlar. Alım gücü artarsa ​​yoksulluk sınırı da aşağı iner.” Cumhur ve Millet İttifakı’nı destekleyen, kendisini Kemalist ve milliyetçi olarak gören vatandaşlara seslenen Ogan, “Tabii ki gönlünüzdeki partiye oy verebilirsiniz. Ama cumhurbaşkanlığı seçiminde sizi temsil etmeye hazır tek aday Sinan Ogan’dır. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort